Zkušenosti

Přehled zkušeností a znalostí, které můžete využít ve váš prospěch.
Získal jsem je za 14 let v oboru (můj příběh zde).

Klíčové obory a služby, které poskytuji:

Řízení online marketingu

14 let zkušeností v online marketingu. Od správy jednotlivých kanálů online marketingu (SEO, PPC, srovnávače, analytika atd..) až po řízení online marketingu. Posledních 6 let řídím a zlepšuju online marketing e-shopů se stamilionovými obraty, které působí v Česku, na Slovensku na dalších trzích v Evropě. 5 let pro společnost Baťa a.s. a nyní Sportega (CZ, DE, AT, CH, SK, HU).

Poskytované služby: analýza online marketingu a řízení online marketingu.

Webová analytika

Zaměřuji se na webovou analytiku z byznysového pohledu (vyhodnocování kanálů a kampaní, porovnávání a zvyšování efektivty investic, sledování metrik a tvorba hypotéz, tvorba podnětů ke zlepšení na základě dat). S webovou analytikou pracuji už 14 let. Věnuji se zejména středním a velkým e-shopům a webům. Pracuji v Google Analytics (GA3 a GA4). Využívám vizualizační nástroj Looker.

Poskytovaná služba: webová analytika zaměřená na byznys.

PPC reklama

První PPC kampaň jsem nastavil v roce 2009. Nyní obsluhuji systémy Google Ads a Sklik s pokročilou znalostí. Spravuji vyhledávací, obsahové, produktové a video reklamy. V současné době se soustředím na Performance Max kampaně a jejich maximální vytěžené pro prodeje e-shopů. Většinu zkušeností mám z výkonnostních PPC kampaní s cílem tržeb e-shopů.

Poskytovaná služba: správa PPC reklamy.

Srovnávače cen zboží

Postarám se o propojení a správné spárování produktů mezi e-shopem a srovnávačem. Vyhodnocuju výkon jednotlivých kategorií, značek a produktů. Optimalizuju výkon jednotlivých produktů pro dosažení stanoveného cíle. Produktům doplním parametry a další hodnoty. Zkušenosti mám s Heurékou CZ a SK (9 let), Zboží (9 let) a Glami (6 let), postárám se také o Idealo či oborové Favi a Biano.

Poskytovaná služba: správa srovnávačů cen zboží.

Reklama na YouTube

Videokampaně na YouTube patří mezi novější a rychle rostoucí formáty v internetové reklamy. Získáte díky nim pozornost uživatele. Jedná se o vizibilní typ online reklamy, který je určený pro zásah. Reklamy vhodné pro budování brandu a tvorby poptávky. S YouTube se dostanete na obrazovky chytrých televizí, takže uživatelé mohou vidět vaši reklamu také v TV. Mám 6 let zkušeností s YouTube reklamou.

Poskytovaná služba: správa reklamy na YouTube.

Další obory:

Tyto znalosti a zkušenosti využívám při auditu, řízení online marketingu a webové analytice.
V rámci řízení online marketingu navrhnu a budu dohlížet na realizaci stanovené strategie k těmto kanálům.

SEO

Se SEO jsem začal před 14. Tehdy jsem optimalizoval vlastní obsahové weby. Znalosti jsem následně využil pro mé klienty (většinou e-shopy), kde jsem je dále prohluboval zejména o specifika ecommerce. Za klíčové považuji dlouhodobé aktivity, které jsou prospěšné uživatelům a tedy i vyhledávačům. Zkratky a rychlá řešení nepovažuji za dlouhodobě učinné. Samostatně SEO nenabízím, ale pokud vás zajímá, více o tomto oboru si můžete přečíst na straně SEO.

Reklama na sociálních sítích

Mám znalosti s reklamou na Facebooku a Instagramu. Většinu kampaní jsem spravoval a optimalizoval pro e-shopy s výkonnostními cíli. Výkon kampaní vyhodnocuji podle dat z reklamních systému, tak i ve webové analytice. Samostatně správu reklamy na Facebooku a Instagramu nenabízím, ale pokud vás zajímá, více o tomto oboru si můžete přečíst na straně sociální sítě.

E-mailing a newslettery

První e-mailingovou kampaň jsem odeslal před 9 lety. Před 5 lety jsem se podílel na nové e-mailingové strategii společnosti Baťa. Mám zkušenosti se strategií, plánování, vyhodnocováním a vylepšováním newstterů tvořených ručně i s chytrými automatizacemi, které se odesílají na základě dat o uživateli. Na straně e-mailing najdete více o tomto oboru.

Affiliate

V rámci řízení online marketingu mám 5 let zkušeností s řízením affiliate programu. Díky proviznímu modelu je tento kanál dobrým zdrojem nových objednávek, ale pokud máte nevhodně nastavené podmínky pro partnery, můžete zaplatit více než je nutné a efektivita kanálu klesá. Také proto je potřeba affiliate řídit, což zajistím v rámci řízení online marketingu. Na straně affialiate najdete více o tomto kanálu online marketingu.

Správa XML feedů

XML feedy si sám upravím přes externí nástroje, takže šetřím klientům peníze za zásahy vývojářů. Tuto znalost využívám při správě PPC reklamy, cenových porovnávačů, řízení online marketingu jako celku (protože XML feedy se využívájí pro Facebook reklamu, affiliate a e-mailing).

Přesahy:

Tyto znalosti a zkušenosti využívám při řízení online marketingu, ale aktivně je nenabízím jako samostatné služby.
Úroveň znalostí u přesahů není tak vysoká jako u klíčových znalostí, přesto jsou velmi užitečný plus pro výsledky mých služeb.

UX a optimalizace konverzního poměru

Výsledky výkonnostního online marketingu jsou významně ovlivněný výkonem e-shopového (nebo webového) řešení. Tento mezioborový přesah prospívá výsledkům mých klientů při řízení online marketingu. Jsou to aktivity, které dělají nákupní proces pro uživatele snadnější (zvyšování konverzního poměru) nebo se snaží navýšit hodnotu celkové objednávky. Více o UX si přečte na straně UX.

Omnichannel

Mám zkušenosti z prostředí omnichannel (prodej přes více kanálů - retail prodejny a e-shop), znám jeho specifika a mám zkušenost s účinky ROPO efektu. Více si o tomto způsobu reatilového prodeje si přečtete na straně Omnichannel.

Ivo Pačinek, online marketing

Ivo Pačinek, konzultant online marketingu - 14 let zkušeností

  • Od správy jednotlivých kanálů (PPC, srovnáče, SEO, e-mailing, atd.) s analytikou až po řízení celého online marketingu.
  • Zkušenosti od středních e-shopů až po velké špičky ve svém oboru.
  • 5 let jsem řidil online marketing e-shopu společnosti BAŤA Central Europe.
  • Ztrojnásobil návratnost investic do online marketingu ve společnosti BAŤA .
  • Realizuju digitální kampaně se zásahem milionů uživatelů.
  • Napsal jsem e-book Základy online marketingu a píšu články na DigiNews.cz.

Můžeme se setkat online přes videohovor nebo ve městěch Zlín, Brno či Olomouc.

Zůstaňme ve spojení na sociální síti LinkedIn